Getin Bank nagradza za płatności bezgotówkowe

Post dodany dnia 21/05/2017 |

Kategorie: Kredyty samochodowe |

Getin-Bank-nagradza-za-płatności-bezgotówkoweGetin Bank wprowadził atrakcyjną ofertę dla osób, które otworzą w tym banku rachunek osobisty. Jest to promocja „Aktywna karta”, w ramach której bank nagradza za dokonywane przez klienta transakcje bezgotówkowe.

Aby skorzystać z promocji Getin Banku „Aktywna karta”, wystarczy korzystać z karty bankomatowej, płacąc nią za zakupy w sklepie. Należy dokonać minimum pięciu płatności bezgotówkowych w miesiącu na dowolne kwoty. Dzięki temu otrzymamy na nasze konto nagrodę w wysokości 50zł. Istotne jest to, że w przypadku rachunku wspólnego promocja obowiązuje dla obu posiadaczy rachunku.

Z promocji Getin Banku możemy skorzystać tylko przez 6 miesięcy, a więc w sumie możemy zarobić 300 zł. W przypadku konta wspólnego promocja dotyczy łącznie obu posiadaczy. Z powyższej oferty nie mogą skorzystać jednak osoby, które już posiadają konto w Getin Banku lub miały je od dnia 1 czerwca 2014.

Podejmując decyzję o przystąpieniu do promocji „Aktywna karta”, warto zwrócić uwagę na istotne zapisy zawarte w regulaminie. Jeżeli przed upływem 2 lat zamkniemy rachunek osobisty, w ramach którego skorzystaliśmy z oferty promocyjnej, to musimy zwrócić otrzymaną nagrodę pieniężną, proporcjonalnie do okresu prowadzenia rachunku. Będzie to kwota stanowiąca Iloczyn 1/24 wartości premii i liczby miesięcy, które pozostały do spełnienia warunku wskazanego w regulaminie. A zatem, gdy przez 6 miesięcy dokonywaliśmy pięciu comiesięcznych płatności kartą, otrzymując w sumie premię w wysokości 300 zł, i chcemy zamknąć konto np. po 12 miesiącach, będziemy musieli zwrócić 144 zł:

1/24= 12 zł miesięcznie

12 miesięcy(które pozostało do spełnienia warunku promocji) x 12 zł = 144 zł

Jeżeli do końca okresu zostanie nam 5 miesięcy, wówczas kwotę zwrotu obliczamy analogicznie: 5 miesięcy x 12 zł = 60 zł.

W najgorszym przypadku, kiedy przez 6 miesięcy dostaniemy premię, a w 7 miesiącu wypowiemy rachunek, obliczenia będą wyglądały następująco: 18 miesięcy x 12 zł = 216 zł. Zyskujemy 84 zł, ale musimy doliczyć opłaty za korzystanie z rachunku. Zdecydowanie nie jest opłacalne zamykanie konta przed upływem 2 lat.

Jeżeli zatem zdecydujemy się na promocję Getin Banku, najkorzystniej będzie związać się z nim na dłuższy czas.