Analiza poszczególnych kredytów

Analiza poszczególnych kredytów
19 marca
18:10 2013

Dzisiaj wielu konsumentów decyduje się na wzięcie kredytu samochodowego. Jest to pożyczka, która działa na podobnych zasadach co kredyt gotówkowy. Jest jednak zdecydowanie tańsza od klasycznego kredytu gotówkowego. Jesteś na etapie planowana kredytu i nie wiesz, który spełni Twoje wymagania? My Ci podpowiemy!

Analiza poszczególnych kredytów nie jest łatwa. Jak wiadomo w internecie jest zarazem wszystko i nic. Nie wszystkie informacje, dane, zestawienia czy porównania na które się natkniemy będą wiarygodne i rzetelne. Dlatego należy podchodzić do kwestii analizy kredytowej bardzo ostrożnie. W pierwszej kolejności należy zdecydować z jakiego źródła chcemy skorzystać. Najrozsądniej jest rozebrać na czynniki pierwsze wszystkie oferty kredytowe, poprzez analizę każdej oferty indywidualnie. To zajmuje jednak bardzo dużo czasu. My posłużymy się zatem klasycznym rankingiem kredytów samochodowych, który znajduje się na jednej z wiodących porównywarek finansowych. Dodatkowo warto wzmocnić swoje poszukiwania instrumentem, który nazywa się kalkulator kredytowy samochodowy. Otóż na pierwszym miejscu znajduje się kredyt na auto w Getin Banku. Oprocentowanie w tej instytucji jest warte 5,99%. Prowizja jest zerowa. Na drugim miejscu znalazł się Santander Bank, gdzie oprocentowanie równa się 7,29% zaś prowizja jest i wynosi 2%. Warto brać jednak zawsze alternatywę polisy ubezpieczeniowej. Generuje ona względem kredytobiorcy zawsze jakieś koszty. Można ją zapłacić jednorazowo a można wliczyć ubezpieczenie w kolejne raty kredytu To należy do decyzji banku ewentualnie naszych personalnych roszczeń.

Jeżeli chodzi o kredyt samochodowy to banki akceptują dzisiaj pożyczki nawet na auta z drugiej ręki czyli samochody używane. W tym kontekście również palmę pierwszeństwa zdobywa Getin Bank.