Powściągliwe banki

Powściągliwe banki
03 lipca
17:31 2013

Nie jest żadną tajemnicą że chcąc wejść w posiadanie własnego auta najczęściej możemy go zakupić za kredyt samochodowy, ale z górny zaznaczmy że jest to kredyt pod zastaw samochodu. Rzadko można spotkać ofertę takiego kredytu kiedy nie jest to kredyt pod zastaw samochody a na przykład mogą to być poręczyciele czy też weksel.

Jeżeli na przykład nie chcemy aby to był kredyt pod zastaw samochodu to możemy starać się o kredyt gotówkowy który jak wiadomo jest na dowolny cel więc nie musimy się bankowi tłumaczyć na co wydajemy pieniądze i nie zastawiać własnego auta. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego że kredyty gotówkowe są o wiele droższe od kredytów samochodowych więc korzystniej jest jednak po kredyt pod zastaw samochodu. Tylko musimy się liczyć z tym że kredyt pod zastaw samochodu też nie jest korzystny dla kredytobiorcy bowiem mimo iż to on jest właścicielem auta to nie może na przykład sprzedać go be zgody banku, a takiej zgody bank nigdy nie da jeżeli kredyt nie zostanie spłacony i koło się zamyka.

Najkorzystniej co nie oznacza najtaniej, można kredyt na zakup samo chodu dostać w bankach samochodowych. Sa tam różne formy kredytowania zakupu aut na przykład kredyt samochodowy 50×50, czy tez na przykład kredyt balonowy, ale na miejscu trzeba się dowiedzieć jakie są warunki takiego kredytowania, czy są przykład jest jeszcze inny rodzaj kredytów i jak banki samochodowe rozwiązują problem zabezpieczeń. Być może że kredyt w banku samochodowym jest taki sam jak w bankach komercyjnych czyli jest to również kredyt pod zastaw samochodu. Takie bowiem zabezpieczenie jest dla banków najkorzystniejsze i najprostsze bowiem w razie kłopotów ze spłata kredytu bank przejmuje zastawione auto.

Tak by jednak tę sprawę nie rozpatrywać to trzeba by c przygotowanym na trudności w uzyskaniu kredytu samochodowego mimo iż na przykład jest to kredyt pod zastaw samochodu, a to dlatego że to nie jest najlepszy czas na uzyskanie jakiegokolwiek kredytu. Banki są teraz nadzwyczaj powściągliwe w udzielaniu kredytów.