Mimo kryzysu kupujemy samochody

05 maja
14:41 2014

Niestety niewiele się zmieniło na rynku samochodowym, ponieważ nadal samochody sprzedają się nie najlepiej bowiem nadal o auto kredyt czyli o kredyt samochodowy w bankach niestety nie jest łatwo.

Jeszcze nie tak dawno zwolennicy motoryzacji domagali się dopłat do kredytów samochodowych tak samo jak do kredytów mieszkaniowych ale jak było do przewidzenia nic z tego nie wyszło bowiem samochód nie jest oczywiście artykułem pierwszej potrzeby. Tak czy inaczej jeżeli ktoś podejmuje decyzję o zakupie samochodu, obojętnie czy jest to samochód nowy czy używany najczęściej sięga po auto kredyt ponieważ niestety nie ma takiej gotówki by nie posiłkować się kredytem samochodowym. Oczywiście o kredyt samochodowy czy jak kto woli o auto kredyt jest obecnie o wiele trudniej ale jeżeli ktoś spełnia wymagania banków to może się o taki auto kredyt starać i pewnie go dostanie.

Niestety trzeba od razu wspomnieć że nie jest to tani kredyt i dlatego osoby które podejmują decyzję o zakupie samochodu również do biednych raczej nie należą. Trzeba też powiedzieć że mimo całej sytuacji kredytowej w bankach maja one dość bogatą ofertę kredytów samochodowych. Problem w tym że oferta ofertą ale kredyt samochodowy czyli tę ofertę rzeczywistą nie jest łatwo uzyskać w bankach komercyjnych i dlatego coraz częściej starający się o kredyty na zakup samochodowy zwracają się albo po auto kredyt do banków samochodowych albo wybierają leasing samochodowy. I to nie tylko firmy które zdecydowanie stawiają na leasing samochodowy ale coraz częściej na leasing stawiają klienci indywidualni którzy wcześniej jednak woleli zakupić auto nawet jeżeli miał to być kredyt.

Teraz coraz częściej zaczynają liczyć pieniądze i jakby nie patrzeć z ekonomicznego punktu widzenia leasing jest korzystniejszy niż kredyt na zakup samochodu.