Jest możliwy taki zakup

19 września
11:45 2013

Niestety ale rynek motoryzacyjny jeszcze nie podniósł się z kolan ale mimo wszystko już jest lepiej niż przed kilkoma miesiącami. A przed kilkoma miesiącami o wiele mniej było klientów kupujących w salonach samochodowych nowe samochody i mniej było klientów odwiedzających autokomisy.

Nic więc dziwnego że zamykano i salony samochodowe i autokomisy. Jedno twierdzą że obecnie są ważniejsze sprawy od zakupu aut i pewnie maja racje ale to nie oznacza że powinniśmy pozamykać wszystkie salony i autokomisy. Jest nadal wiele osób które maja pieniądze i takich których stać jest nawet na drogi kredyt samochodowy. Większość jednak nadal sięga po samochody używane a jeżeli już to najlepiej aby to były samochody używane z gwarancją. Czy takie samochody w ogóle są w sprzedaży? Czy samochody używane z gwarancją są droższe od samochodów używanych kupowanych w Internecie lub w autokomisach? Z pewnością bowiem na przykład auta używane w autokomisach nie są dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba ponieważ są o wiele droższe niż w autokomisach ale również auta w autokomisach to nie są auta używane z gwarancja ponieważ w autokomisach nie ma żadnych możliwości na sprawdzenie stanu technicznego samochodu nie mówiąc ju z o jakiejkolwiek gwarancji. Natomiast auta używane z gwarancją można zakupić w salonach samochodowych które zajmują się tego typu transakcjami finansowymi. Faktem jest też i to że są to auta droższe ale muszą bycz droższe skoro są sprzedawane z gwarancją a więc salon samochodowy nie może sobie pozwolić na sprzedaż auta niesprawnego technicznie i takie auta najlepiej kupować mimo że są droższe.

Ale jeżeli ktoś decyduje się na zakup używanych aut to najlepiej nieco dołożyć i zakupić sprawne technicznie auto. Niestety nie wszystkich jest na to stać więc coraz więcej osób kupuje samochody z niepewnych źródeł.