Szukasz kredytu na auto dla nowej firmy? Sprawdź w tych bankach

13 listopada
12:21 2014

Każdy, kto prowadzi własną firmę, potrzebuje samochodu: bez auta działalność gospodarcza jest praktycznie niemożliwa. Warto sprawdzić oferty banków, które proponują kredyty dla nowych firm.

Banki niechętnie udzielają kredytów nowym firmom. Niemal zawsze żądają, aby przedsiębiorstwo funkcjonowało na rynku przynajmniej 12 miesięcy, rzadziej 6. To już daje im jakąś gwarancję i zmniejsza ryzyko. Tymczasem zakładający działalność gospodarczą najczęściej nie mają pieniędzy na zakup samochodu, a wszelkie promocje, rabaty i upusty kierowane są do firm z dużym stażem. Co zatem mają zrobić początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mają pieniędzy na zakup samochodu dla swoich firm? Powinni szukać ofert bankowych i analizować je, bowiem można na rynku bankowym znaleźć takie, które skierowane są tylko do nowych firm.

Do takich banków można zaliczyć Idea Bank, który powołany jest do współpracy z firmami, a także Raiffeisen Bank. W Raiffeisen Banku firma starająca się o kredyt samochodowy powinna funkcjonować na rynku co najmniej 6 miesięcy. Może starać się o kredyt w wysokości nawet 250 tys. Bank ten chce zabezpieczenia kredytu w wysokości ułamkowej części przewłaszczenia kredytu samochodowego oraz cesji praw z ubezpieczenia AC. Niezwykle interesująca jest też oferta Paribas Fortis, który proponuje firmom działającym na rynku od co najmniej 3 miesięcy kredyt z przewłaszczeniem na zabezpieczenie lub cesji praw do odszkodowania z polisy autocasco. Bank ten nalicza opłatę przygotowawczą w wysokości 1 proc. wartości kredytu i – co bardzo ważne – nie wymaga ubezpieczenia kredytu. Zabezpieczeniem może być zastaw rejestrowy, a także cesja praw z polisy AC.

Bank BPH kredytuje nawet do 800 tys. zł zakup samochodu dla początkujących przedsiębiorców, ale też żąda zabezpieczenia kredytu oraz ubezpieczenia. Zabezpieczeniem pojazdu może być zastaw rejestrowy samochodu, przewłaszczenie kredytowanego pojazdu, a także cesja polisy ubezpieczeniowej.

Warto sprawdzić też ofertę banków typowo samochodowych oraz propozycje firm leasingowych, które również mają oferty dla początkujących firm. Często leasing samochodowy jest korzystniejszą formą finansowania zakupu samochodu niż kredyt samochodowy. Warto to wszystko na spokojnie dokładnie przeliczyć.