Doradca finansowy pomoże w wyborze kredytu na samochód

Doradca finansowy pomoże w wyborze kredytu na samochód
21 stycznia
21:42 2013

Każdy doradca finansowy powinien wiedzieć wszystko na temat każdego kredytu, który pojawi się na rynku finansowym. Niestety realia są takie jakie są, i kredytów jest bardzo wiele. Każdy z nich rządzi się innymi prawami co skutkuje tym, że konsumenci wielokrotnie tracą rachubę.

Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć Państwu kształt poszczególnych kredytów obecnych w ofertach bankowych. Kredyt samochodowy , jest to transakcja miedzy osoba fizyczna lub jednostką, która posiada działalność gospodarcza a instytucją finansową. Instytucja finansowa nie jest oczywiście para bank typu Provident. Każdy kredyt jest w określony sposób oprocentowany co określa stawka WIBOR 3m lub 6m oraz marża jaką bank narzuca względem swojej polityki cenowej. Marża jest to tak jakby realny zysk, jaki instytucja bankowa ma z przeprowadzonej inwestycji kredytowej. Kredyt w banku ma różne warianty.

Dzisiaj przeglądając prospekty bankowe możemy się pogubić. Kiedyś istniały cztery podstawowe odsłony kredytu. Dzisiaj kredyt na samochód, kredyt na wakacje, kredyt na remont są tym czym kiedy był kredyt gotówkowy, który był przeznaczony na dowolny cel. Dzisiaj także można z niego skorzystać jednak na znacznie gorszych warunkach. Kredyt bankowy cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w sytuacji kiedy mamy do czynienia z zakupem mieszkania. Jak wiadomo za gotówkę nie jesteśmy w stanie tego zrobić, no chyba , że mamy milionowe oszczędności, albo bogatych krewnych. Kredyt to również mówiąc dosłownie kredyt zaufania. W momencie kiedy kredytobiorcy zaniechają terminowych rozliczeń, banki stawiają wszystko na jednej szali. W skrajnych przypadkach mogą nawet zdecydować się na odebranie konsumentowi nieruchomości.

Dzieje się tak w sytuacji kiedy delikwent nie spłaca zadłużenia więcej niż pół roku. Jak widać ubezpieczenie nie chroni przed wszystkim.