Wiele osób poddaje pod wątpliwość kredytowanie auta

14 marca
16:14 2013

Wiele osób poddaje pod wątpliwość kwestie związaną z kredytowaniem auta. Mówi się , że jest to rzekomo relatywnie tani kredyt. Prawda jest jednak zupełnie inna. Kredyt samochodowy należy do jednych z najdroższych kredytów.

Można to poznać nie tyle co po oprocentowaniu a po kosztach dodatkowych, o których nikt nam na wstępie nie mówi. Samochód na raty to nie jest tania przyjemność. Zapraszamy do lektury!

Średnie oprocentowanie kredytu na auto to 12%. Wiele banków oferuje więcej wiele mniej. Jest to jednak średnia wyciągnięta ze wszystkich ofert. Wiele banków oferuje dodatkowe profity aby jak najwięcej klientów skorzystało z oferty. Jednym z takich trików jest oczywiście zaoferowanie uproszczonych warunków przyznania kredytu w sytuacji kiedy klient zdecyduje się pokryć część wkładu własnego. Dzięki temu konsumenci mogą liczyć na mniejszą ilość potrzebnych formalności. Z kolei nie jest to jedyne ułatwienie jakie klienci mogą uzyskać od banku. Można również liczyć na obniżenie marzy czy tez prowizji w sytuacji kiedy postanowimy zabezpieczyć nasz kredyt chociażby poprzez cesje praw z polisy oc lub ac. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na koszty związane z przyznaniem pożyczki. Wiele instytucji finansowych rości sobie prawo do pociągnięcia klienta do odpowiedzialności finansowej w przypadku kiedy ten jedynie składa wniosek o przyznanie kredytu samochodowego.

Nie są to oczywiście takie koszty jak w przypadku kredytu mieszkaniowego jednak zdecydowanie warto wybierać placówki bankowe, które nie wymagają od klientów takiego aż poświęcenia. Maksymalny czas kredytowania w lwiej części ofert to nie więcej niż 12 lat. Niektóre banki oferują jedynie 8 lat. Minimalna kwota kredytu to natomiast około 5 tysięcy złotych z kolei maksymalna to nie więcej niż 100 tysięcy złotych.